Add a cover

General information  

Links  

Release info  

Tags  

Alias  

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
The Substitute (2010)

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Wróg Jacoba pod postacią Locke'a przedostaje się do baraków, gdzie siedzi pijący Sawyer. Namawia go do pójścia za nim obiecując odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego jest na tej wyspie? Sawyer zgadza się i razem z „Lockiem” dochodzą do jaskini w której na ścianach wypisane jest mnóstwo skreślonych ponumerowanych nazwisk. Niektóre, oznaczone liczbami 4, 8, 15, 16, 23, 42, nie są skreślone. Są to nazwiska ocalałych rozbitków. Wróg Jacoba mówi Jamesowi że jest jednym z kandydatów do ochrony wyspy, ponieważ dotychczasowy obrońca, Jacob, nie żyje. W alternatywnej rzeczywistości możemy zauważyć przygotowania do ślubu Locke'a z Helen, a także zwolnienie go z fabryki pudełek, poznanie Hugo oraz Rose.

  Detailed    

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Lost (season 6)", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.