Add a cover

General information  

 • Genres : Drama, Comedy
 • Languages : English
 • Year of production : 2011
 • Cinema release date : 21/10/2011
 • Duration : 1h46'
 • Incomes : $10,831,173

Release info  

 • Wednesday 30 November -0001
  Rating : ---
  Quantity : ---

Tags  

Alias  

 • Ganar ganar

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Win Win (2011)

Wszyscy wygrywają

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Prawnik Mike Flaherty jest przeciętnym facetem z przedmieścia. Chce być najlepszym mężem, ojcem, przyjacielem i trenerem. Nie radzi sobie jednak w wielu sytuacjach i ma problemy finansowe. Do tej pory zawsze był uczciwy, ale teraz musi szybko zarobić. Szansą na to jest przejęcie opieki nad Leo , staruszkiem z demencją. Mike postanawia go oszukać, czego zapewne i tak jego podopieczny nie zauważy. Przy okazji Mike poznaje wnuczka Leo, który wcześniej nie znał dziadka.

Kyle , zbuntowany nastolatek pochodzący z rozbitej rodziny, jedyne co kocha to zapasy. Mike dostrzega drzemiący w nim ogromny talent i postanawia go trenować, licząc, że chłopak zostanie prawdziwą gwiazdą sportu. Żona Mike'a, Jackie , zachowuje dystans do Kyle, ale powoli oboje zaczynają sobie ufać. Początkowo Mike ma nadzieję nieźle zarobić na Kyle'u, ale kiedy zaczyna mu na nim naprawdę zależeć, zjawia się matka nastolatka, która właśnie wyszła z odwyku.

  Detailed    

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Win Win", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.