Add a cover

General information  

Links  

Alias  

  • Matheson Hans

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Hans Matheson (1975)

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :  

  Summary  

Hans Matheson (ur. 7 sierpnia 1975 na Hebrydach Zewnętrznych) – brytyjski aktor szkockiego pochodzenia.

  Biography  

Starszy syn muzyka Iaina Mathesona i Sheeny, dorastał wraz z młodszym bratem, z którym brał udział w koncertach folkowych i koncertach Boba Dylana. Jego dziadek był gaelickim śpiewakiem.

Po udziale w kilku sztukach teatralnych i serialu kryminalnym Bill , zadebiutował na dużym ekranie rolą sięgającej po narkotyki męskiej prostytutki w dramacie Stella robi chwyt . Pojawił się potem jako Johnny Silver w pozytywnie recenzowanym przez krytykę dramacie Mojo . Następnie podjął się roli Mariusa w adaptacji powieści Victora Hugo Nędznicy (Les Misérables, 1998) Billego Augusta z udziałem Liama Neesona, Umą Thurman, Geoffreya Rusha i Claire Danes.

Następną rolą w jego dorobku była postać Luka Shanda, młodego rockmana wzmacniającego starą rockową grupę w filmie pt. Szalona kapela . A jego piosenka Live For Today przyczyniła się do nominacji ścieżki filmowej z tego filmu do nagrody Złotego Globu. Zagrał również w uznanym niezależnym telewizyjnym brytyjskim przeboju Tube Tales , co dało mu przepustkę do jego pierwszego komercyjnego filmu, Prawo jest dla frajerów i kontynuował swoje intrygujące filmowe wybory w współczesnym klasyku literatury Cannone Inverso (Canone inverso – making love, 2000) jako Jeno Varga. Nauczył się grać na skrzypcach, aby wcielić się w rolę Vargo. Później zagrał w amerykańskim filmie telewizyjnym – Mgły Avalonu , bazującym na sławnej literackiej serii fantasy.

Kontynuował karierę w norweskim filmie opartym na współczesnej powieści Księga Diny . Pomimo zróżnicowanych recenzji, Matheson ponownie wyróżnił się. Następnie podjął się tytułowej roli Jurija Żywago w telewizyjnej adaptacji sławnej powieści Borysa Pasternaka Doktor Żywago .

Swoją gwiazdorską Matheson kontynuował karierę w niezależnych filmach, takich jak
kontrowersyjny, religijny, wojenny film Dolina cieni czy dokumentalnym Comfortably Numb. Comfortably Numb mówi o życiu pacjentów mających narkotykowe przejścia. Okazał się udanym eksperymentem, w którym wzięli udział obok aktorów, również uzależnieni od narkotyków. W 2006 roku, Matheson zagrał obok aktorki Demi Moore w filmie Półmrok.

Hans Matheson spędza czas pisząc muzykę, poezję i podróżując. Wziął udział w kilku
irlandzkich folkowych festiwalach i pojawił się na debiutanckim albumie ojca.
Od czasu do czasu grywa również w teatrze.

Show more

  Played TV shows  

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Hans Matheson", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.